| felinas a întrebat:

am si eu o intrebare am un acvariu de 45litri si vreau sa stiu cati pesti se pot pune in el?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Depinde foarte mult de dimensiunea peștilor. Pentru un pește de 2.5cm ai nevoie cam de 3 litri de apă.

Deci în acvariul tău ai putea ține maxim 15 guppy de 2.5 cm-3cm.

| felinas explică (pentru johnnny123):

Am 17 pestisori in acel acvariu

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

As tine sapte gupi sau alti pesti mici si nepretentiosi. Dupa ce castigi experienta, poti sa-ti instalezi un acvariu mai mare, si acolo pui pesti mai mari.