| Rizer a întrebat:

Buna
am si eu o intrebare:de exemplu eu plec intr-o tara straina si imi activez romingul, daca sun de acolo imi ia bani si mie si celui pe care il apelez sau numai mie? Sau de exemplu eu imi activez minute as putea ca sa le folosesc de acolo ca sa sun aici in Romania? Sau ar putea ca cineva sa-mi transfere credit prin serviciul transfer credit? Ma refer acum la reteaua orange!
Chiar vreau sa stiu si sa ma informez!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu suni de afara pe cineva din tara, dupa ce ai activat roomingul, te taxeaza doar pe tine. va taxeaza pe amandoi doar in cazul in care persoana din tara te suna pe tine. daca te referi la minutele care cei de la orange iti zic ca sunt internationale, sa stii ca nu merg decat daca suni pe reteaua fixa. altfel iti ia din creditul propriu-zis. de transferat credit nu stiu sigur, dar nu cred ca este vreo problema.

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Îţi ia doar ţie credit. Cine te sună din ţară te sună la tariful normal din România. Nu îţi ia credit dacă îţi trimite cineva mesaj. Îţi ia dacă te sună şi ţie credit şi ai tarifele mai mari când suni în ţară. Minutele nu le poţi folosi în roamning. Nu ştiu dacă merge serviciul transfer credit, dar ştiu că îţi poate încărca cineva din ţară pe abonament.

| DrViorel a răspuns:

Da, ii ia si lui si tie credit, daca activezi optiunea cu minute internationale le poti folosi international, in tarile cu care Orange are incheiat un tratat de convorbire, poti primi si credit prin serviciul transfer credit. Pentru mai multe detalii contacteaza site-ul oficial, sau mergi la o reprezentanta Orange, ca sa aflii si tarifele... O zi buna sa ai!

| r8driver a răspuns:

Va ia la amindoi...

| r8driver a răspuns:

Vezi daca mai este oferta aia cu un cent pe minut...si activeazo si tu si persoana respectiva si va ia la amindoi cite un cent pe minut. Eu am vorbit cu un cent pe minut din Rominia in Anglia si ne lua cite un cent la amindoi.