| dydy8191 a întrebat:

Buna~am si eu o intrebare mai mult pentru fete.cum sa fac si eu sa imi creasca unghiile mai repede? cam in 2 sapatamani.ca am o nunta si nu vreau sa apelez la unghii cu gel sau unghii falsehappy///////mai mult specific ca le am foarte mici unghiile. sfaturi ceva tratamente ca sa imi creasca in acest timp mai mari? dau funda pentru cel mai bun raspuns care o sa-mi foloseasca la ceva.plz ajutati-ma1!

4 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

Si eu am de fapt aveam niste unghii foarte mici dar de cand am folosit de la plafar un tratamint pentru cresterea unghilor este un efect vizibil:te duci la plafar si ceri tratament pentru cresterea unghilor si vezi ca e de la favisan.eu am vrut ceva naturist pe baza de plante si vezi ca nu este ca un lac ci ca o oja si are o culoare mai un roz spre rosu e o culoare misto.
sper ca te-am ajutat si apropo la plafar nu la farmacie eu ti-am recomandat asta pentru ca eu l-am folosit si da efect si sunt de parere ca mai bine ceva pe baza de plante nu medicamente sau pastile. Vezi ca nu costa mai mult de 9 lei

| danielaxyz a răspuns:

Masezi unghiile cat mai des cu ulei de ricin

| MissL a răspuns:

Ulei de ricin sau tratamente pe care le gasesti la farmacie :*

| EyeCandy a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji...In 2 saptamani iti vor creste destul unghiile si nu va fi nevoie sa apelezi la unghii false happy
Sau dale o forma egala la toate si ai grija de ele, tinele in apa cu sare si ai sa vezi va se vor intari si mai dale si cu iod, adica ia un betisor cu vata si pune-l in iod si unge toat suprafat unghiei...nu le da cu lac...ca lacul le strica, si in fiecare zi fale cite un pic cu pila pentru unghii ca sa nu se rupa
PS:da-le cu iod seara ca sa nu ai unghiile galbene toata ziua, sau incearca tratament de la farmacie...pa-pa big grin