Întrebare recomandată | Someoneeene a întrebat:

Am terminat clasa a VIII-a si vreau sa plec cu trenul la bunici. Tatal meu a murit acum cateva luni si la cuponul de pensie am primit si reducere la tren. Daca sunt elev am si carnetul de note ca e imi face reducere. Am vrut sa ii intreb pe cei ce sunt in situatia mea, se acumuleaza reducerile? Sau pot folosi doar cate una?

Răspuns Câştigător
| sickoffallthings a răspuns:

Poti folosi doar cate una, l-am intrebat pe tata care lucreaza in domeniul transportului feroviar.

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ca si elev folosesti carnetul de note.Ai grija sa fie vizat la zi.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Numai una, care iti asigura 50%reducere.

| coco4000 a răspuns:

Ai de ales dintre cele 2 dar din cate stiu reducerea este aceeasi si la batrani cu pensie si elevi