| camelliiaa a întrebat:

am un laptop de la Acer si nu imi mai merge imi tot apare pe ecran in dreapta in colt o dunga mov si il am aproape de un an de unde l-am luat nu cred ca mai este in garantie daca asi merge undeva unde este specializat in asa ceva cam cat m-ar costa? ( funda)

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Acer de regula nu da garantie mai mult de un an decit la modelele de virf. Banuiesc ca nu ti-ai luat Acer de 40-50 de milioane...
In alta ordine de idei, ar trebui sa te coste vreo 3-400 RON inlocuirea display-ului. Posibil sa se poata repara si sa fie vorba de ceva contacte imperfecte, caz in care scapi cu maxim 100 RON.
P.S. Daca nu ai nevoie de mobilitate, pe viitor tine minte sa NU mai faci prostia sa iti iei laptop.

| camelliiaa explică (pentru KodrutZ):

Toata faza a fost ca era pe pat si dupa aceea l-am pus jos, iar pe urma cand a vrut maicamea sa intre nu mai mergea deloc... mersii oricum!

| KodrutZ a răspuns (pentru camelliiaa):

"Pe pat" = racire insuficienta.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu un laptop Acer si mi s-a ars placa de baza.Mi-a zis cineva ca nu prea sunt reusite, dar nu l-am crezut.