| AdelinaIoana11 a întrebat:

Buna, am un sistem audio Akai 5.1, când l am cumpărat se auzea foarte bine, acum cred ca i am dereglat setările, știe cineva cum ii pot da un reset la setările din fabrica? Sau care sunt setările încât sa se audă bine?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ne spui exact modelul si poate gasim o solutie. Momentan, site-ul oficial Akai e in proces de mentenanta, deci nu poate fi accesat. Poate gasim manualul sistemului audio pe surse externe, dar nu am putea sa te ajutam daca nu stim exact din ce serie face parte.

| AdelinaIoana11 explică (pentru dannyel86):

Modelul este SS04A-AV9082

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Ce model este (scrie pe spate )
Mai mult ca sigur asculti muzica pe el de pe pc, eu cred ca pe acolo ai umblat ori in programul cu care asculti muzica ori in softul care ti se instalat cu driverul audio, unde ai o gramada de setari pentru sunet. Cauta si dai default la tot, dupa vezi daca se mai aude urat.