| Mariuka23 a întrebat:

Am un telefon Samsung star 2 S5260 si vreau sa ma conectez la internet. Nu am abonament. Daca sunt intr-o zona
Wi-fi pot sa intru pe internet? Mie imi cere o parola Wi-fi. Mai trebuie sa introduc aceasta parola atunci cand sunt in zona Wi-fi? Nu prea ma pricep. Va rog sa ma ajutati! FUNDA

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Da, poti sa intri pe internet gratis cu ajutorul retelelor Wi-Fi. In general, semnalul bun este gasit in cafenele, baruri, restaurante, etc. Normal ca-ti cere o parola fiindca conexiunea e protejata, deci va trebui sa ceri parola celor de la respectiva firma sau sa gasesti o retea fara parola, dar in multe cazuri, e parolata...

2 răspunsuri:
| Mariuka23 explică:

Multumesc pentru ajutor! Acum stiu ce trebuie sa fac!

| Luci25 a răspuns:

Da! trebuie sa bagi parola daca esti intr-o zona wi-fi, eu am laptop si am internet wi-fi am router si am bagat parola la el, si vecini mei sunt intr-o zona wi-fi daca vor sa intre pe internet trebuie sa imi afle parola numai daca nu au si ei router ai inteles?