| Anachan4ever a întrebat:

Bună, am văzut că nu prea sunt manga-uri traduse în română, şi m-am hotărît sa adun o echipă de câtiva oameni pentru a traduce manga-uri din engleză in română. Ar fi cineva interesat?

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Sincer sa fiu eu spun ca sant cateva manga-uri traduse in romana
http://mangazup.com si sant fanscan-uri care traduc.si traduc si fansub-urile.
Pana te apuci tu deja apar inca 10 traduse

Alte site-uri folositoare
http://chobittsu.blogspot.com/ (stiri anime, japonia, festivaluri.)
http://miauti.blogspot.com/ (manga review in romana)

| AnimeChu a răspuns:

As fi eu interesata, daca inca doresti sa te ocupi. Ma pricep la traducere, dar nu ma descurc cu Photo Shop-ul. Deci daca inca te intereseaza, te pot ajuta eu la traduceri, trimite-mi un mesaj happy

| madafine a răspuns (pentru AnimeChu):

Daca inca mai esti intresata ma poti ajuta pe mine cu traducerea la mangauri?

| Candy a răspuns:

Exista site-uri unde poti sa traduci in 50 de limby inclusiv engleza in romana

uite site-ul
http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT#

si este si usor de accesat
adica se gaseste imediat
day la google si sus scrie traducere
si gata

dar as fi eu interesata dar nu stiu ce sunt manga-uri
as foarte interesata daca as sti ce inseamna

| Alisstor a răspuns:

Depinde la ce Mangauri te referi.

| beyondbirthday a răspuns:

Hei, daca inca se mai poate raspunde la intrebarea asta doresc sa-i spun ca m-ar interesa un post de traducatoarehappy
Trimite-mi un mesaj pe privat!winking

| George1000 a răspuns:

Chestia cu alaturatul la o echipa mare nu prea merge fiindca esti fortat sa traduci manga care nici macar nu iti plac. Mai bine ai o echipa mica cu caeree traduci exact manga-urile care iti place. Asta daca nu sunt deja traduse de altcineva

| stupidxmuffin a răspuns:

Decat sa incepeti toti pe cont propriu, sa aveti o echipa mica si sa lucrati incet mai bine va alaturati unei echipe mai mari!
ce ziceti de www.mangazup.com?

| mixing101 a răspuns:

Hei...eu tot mi-am facut abia un blog (e abia in dezvoltare) si vreau sa string o echipa ca sa trad manga(eu am inceput sa trad. Detectiv conan.{manga} ) si cu timpul poate traducem si anime... scrie privat daca ai dori sa faci parte din echipa sau ma gasesti pe http://manganim.wordpress.com/

| Anachan4ever explică:

@TheBeat - La orice fel de mangauri, normale, fantasy, 16+ etc. Îi voi impărţi pe doritori în ce 'departament' vor, adică ce fel de manga vor să modifice.
@andra - Nu vor fi numai translatori, eu una mă descurc foarte bine la engleză, ziceam doar să fie o echipă, pentru a ne ocupa de mai multe mangauri în acelaşi timp. Un manga este un fel de bandă desenată japoneză. Noi vom traduce, desigur, variantele acestora din engleză, în română.
Desigur, imi trebuie şi persoane pricepute la PhotoShop, pentru a modifica şi edita manga-ul. Dacă este cineva interesat, aş fi foarte fericită dacă trimiteţi un răspuns.

| AdyKyuubi a răspuns:

Da eu pot sa te ajut
ma cheama adi am 17 ani, si stiu bine engleza