Întrebare recomandată | MonicaSS a întrebat:

Buna as dori sa stiu daca se organizeaza in Bucuresti cluburi de lectura pentru tineret(10-18 aprox.)si daca da, unde se tin.Multumesc oricarei persoane care rapundehappy

2 răspunsuri:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man eu as recomanda ca mai ales cand vine vorba de literatura/lectura probabil sa nu te limitezi asa de groaznic la varsta gen literatura n-ar trebui sa tina cont de ea in sensul ca poti sa organizezi un club si cu oameni mai batrani pentru ca ai multe de invatat.

desigur daca ai 14 ani sau ceva de genu' probabil e dubios sa fii intr-un asemenea club cu oameni chiar si care au 22 ca e diferenta mare de gandire si probabil nai ce cauta dar in fine.

sa stii ca iti recomand sa infiintezi propriul club de lectura daca nu gasesti unul. poti sa incepi simplu cu cativa prieteni carora le place sa citeasca si va adunati din cand in cand intr-un parc sau cu randul la voi acasa sau chiar la o masa la o terasa ceva sa discutati cartile pe care ati decis de comun acord sa le cititi.

| Coquina1 a răspuns:

Am raspuns. Cu placere.