| doni_1852 a întrebat:

As dori si eu niste idei sau planuri sau orice altceva pentru un eseu cu titlul "pacea si nonviolenta" sau "pacea". A.Si as dori ca eseurile sau ideile voastre sa nu fie luate de pe internet big grineste o varianta exclusa din start...Astept cu nerabdare raspunsurile voastre! Cel care imi va scrie un eseu frumos sau niste idei geniale primeste funditalove struck( cu conditia sa nu fie luate de pe netwaiting)Sper ca ma veti ajuta. Iar vorbele de genul"de ce nu iti faci singura un eseu?" nu imi vor fi de folos oh go oneste pentru o cauza nobila, daca tot vin sarbatorile de iarna.se oraganizeaza o activitate, iar din banii stransi pentru spectacolul acesta in care noi vom citi esee, vom face piese de teatru si alte activitati, vor fi donati celor afectati de inundatiile care au avut loc in orasul nostru si copiilor nevoiasi... Din acest motiv as dori ca eseul sa fie unul foarte foarte bun! Va MULTUMESC INCA O DATA!

Răspuns Câştigător
| johnny_1148 a răspuns:

In eseu poti incepe asa"lumea fara pace este o lume care nu mai exista, pe noi pacea si ratiunea ne defineste ca fiinte omenesti" si te poti lega astfel si de nonviolenta spunand"daca pacea nu ar exista pe acest sfant pamant ar aparea violenta"(funda plsssss)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot asta caut, dar din pacate nu am gasit nici o idee buna pana acum. Trebuie sa imi pun mintea la contributie. Ar fi bine daca ai face si tu la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In eseu poti incepe asa '' lumea fara pace este o lume care nu mai exista, pe noi pacea si ratiunea ne defineste ce fiinte omenesti'' si te poti lege astfel si de nonviolenta spunand '' daca pacea nu ar exista pe acest sfant pamant ar aparea violenta''. noi daca nu am avea pacea ar fi pe acest sfant pamant unn zgomot si o neliniste foarte mare. ( funde plizzz ca te-am ajutat un pic)