| Codrii a întrebat:

as vrea niste,, teme" pentru o petrecere in pijamale
Dau funda

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Uite cateva idei.

1. Beauty Pijama Party

Suna ciudat? Nicidecum, daca stim ca fetelor le place sa se rasfete cu tratamente faciale, o pedichiura facuta pe indelete si sfaturi de frumusete impartasite in miez de noapte. Intre prietene, o masca faciala se va aplica mai usor iar timpul de actiune va trece mai repede la discutii aprinse despre sfaturi de frumusete. Mai mult decat atat, fiecare va putea sa-si expuna creativitatea si indemanarea in manichiura si pedichiura, in final fiecare simtindu-se rasfata si increzatoare in noul sau look. Mai apoi, urmeaza somnul de frumusete, iar dimineata va veti trezi mult mai odihnite si cu spor pentru intreaga zi.

E bine sa ai: truse de machiaj, set de lac de unghii si oja, masti pentru tratament facial

2. Scary Movie Pijama Party

Un maraton al seriei Scary Movie va fi de-o potriva amuzant, dar si un bun prilej de a va reuni si a petrecer comod in pijama. Tot ce va trebuie sunt o canapea si cateva perne pufoase si comode, alaturi de niste boluri mari cu popcorn si chipsuri pe care sa le rontai in voie toata noaptea.

E bine sa ai: toata seria de filme Scary Movie, popcorn, chipsuri, sucuri naturale si acidulate

3. Scary tales Pijama Party

Daca insa vreti sa petreceti o noapte de Halloween in pijamale, atunci luati o carte cu basme infricosatoare, lanterne si incepeti povestirile de groaza care va vor tulbura somnul de mai apoi. Nu va speriati, cateva bomboane de ciocolata si sucul de dovleac va vor face petrecerea mai dulce si nu veti visa urat mai apoi.

E bine sa ai: bomboane de ciocolata, caramele, jeleuri, suc de dovleac facut la blender, carti de basme infricosatoare

4. Karaoke Pijama Party

Unii dintre noi sunt artisti, insa au curajul sa o arate doar sub dus sau la petrecerile in pijama. Inchiriaza un aparat de karaoke sau pur si simplu fa un playlist in youtube cu clipuri ale pieselor editate in stil karaoke. Cu negativul pe fundal si versurile in fata incingeti cea mai acerba competitie de karaoke. Pentru a face lucrurile si mai amuzante, puneti titlurile pieselor intr-un bol si prin tragere la sorti fiecare invitat va canta piesa nimerita. Va fi amuzanta si plina de provocari aceasta petrecere in pijama. Pentru a prinde mai mult curaj, oferiti-le invitatiilor un cocktail special precum Goodnight Cocktail (link reteta).

E bine sa ai: microfon/inlocuitor de microfon, calculator, sistem de sunet, conexiune la internet, absint, ice tea.

5. Cooking Pijama Party

Pentru bulimicii care in miez de noapte vor sa deguste tot felul de bunatati, o petrecere in pijamale s-ar putea sa le satisfaca poftele. Partypedia.ro va recomanda sa va desfatati cu gogosi inelus cu diferite toppinguri, clatite cu umpluturi felurite sau gofre fragede. Toate acest retete presupun lucru in echipa si apoi desfatare tot in echipa, care va fi de doua ori mai minunata pentru ca savurati ceva iesit fix din manutele voastre.

E bine sa ai: ingrediente pentru preparate (faina, lapte, oua, unt, ulei, ciocolata, gem, toppinguri), tigaie, aparat de gofre.

In cazul meu mi s-ar potrivi ceva de genul:

Anime Pijama Party rolling on the floor
Am sta toata noaptea sa vedem anime-uri.

Acum fiecare cu ce ii place, sper ca te-am ajutat! Succes!

| CristinaCriss18 a răspuns:

Buna.

La o petrecere in pijamale poti face destul uite cateva idei:

1. Puteti sa va legati la ochii si sa va machiati una pe alta fara sa vedeti laughing

2. Una isi pune castile la urechi in timp ce asculta muzica tare iar cealalta sa zica un cuvant ca cealalta sa-l ghiceasca(o sa fie amuzant)

3. Puteti fiecare sa scrieti cateva intrebari la care sa raspunda cealalta sa vedeti cat de bine va cunoasteti una pe cealalta)

4. Faceti diferite concursuri intre voi.

5. Va imbracati caraghios cu ce gasiti.

6. Scrieti pe niste bucatele de hartie niste meseri ex.(mecanic, doctor, inginer) tot felul de meserii (amuzante) iar fiecare trage cate un bilet si persoana respectiva trebuie sa imite meseria.

Sper ca te-am ajutat!