| DDN a întrebat:

As vrea sa plec saptamana viitoare cu trenul pana in Deva. Sunt din Bucuresti. Doar ca am o teama ca nu cumva sa ma pierd, poate nu nimeresc linia in care se afla trenul, vagonul si asa mai departe. Cum pot scapa de acest gand? big grin

Răspuns Câştigător
| Kuws6 a răspuns:

Hei! Te inteleg perfect ca si eu am trecut prima data prin asta, este normal. Stai linistit/a ca nu o sa te pierzi, ai incredere in tine, nu o sa fii singir/a in tren iar toti calatorii vor merge spre Deva.Informatii legate de tren, linia unde se afla, vagonul, le gasesti pe toate in gara, mai exact atunci cand mergi sa iti iei bilet intrebi acolo. Ai incredere in tine si o sa ajungi in Deva!

| DDN explică (pentru Kuws6):

Multumesc frumos! mi-ai fost de mare ajutor

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia pe cineva cu tine. E altceva cand mai e cineva cu tine, vorbiti intre voi si nu realizeaza unul, realizeaza altcineva.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu ai mai mers niciodată cred.Aşa e la început până te obişnuieşti. Poţi întreba la informaţii la ce linie vine trenul.Sau te poţi uita pe bilet la numărul trenului, undeva în dreapta e un nr de 4 cifre.Iar apoi te uiţi pe afişele de sus din dreptul liniilor şi cauţi linia unde e scris nr trenului tău. Poţi să întrebi şi controlorii unde merge trenul şi unde e vagonul tău.

| DDN explică (pentru J0B0MAT):

Multumesc! Da, nu am mai mers niciodata