| perceive a întrebat:

as vrea sa stiu cum sa fac sa am mai multa forta in brate. sa fiu mai puternica. sa imi iau gantere? de care? cat costa?, la sala nu pot sa merg ajutati-ma... apropo, sunt FATA! mersi

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Poti face forta-n brate cu greutatea propriului tau corp, asta fara sa cheltuiesti vreun ban (flotari-tractiuni.)

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Greutati, extensor, flotari. Incepi de la efort usor si apoi treptat fortezi un pic. E important sa pastrezi un ritm constant. Si sa-ti ajuti parintii la cumparaturi ar putea ajutahee hee

| utzuman2006 a răspuns:

Buna
Pentru inceput trebuie sa stii ca orice antrenament presupune cresterea gradata a performantelor.
Inchipuindu-mi ca nu ai mai facut vreun sport si nici exercitii de fitness, iti recomand pentru inceput sa achizitionezi o pereche de gantere de 1, 5 kg cu care sa faci exercitii precul : flexia bicepsului si extensia tricepsului. Daca nu ai posibilitatea de a cumapara astfel de gantere inlocuieste-le cu 2 sticle de plastic de aceeasi greutate umplute cu apa.
Si nu in ultimul rand citeste articole despre fitness si pune in aplicare ceea ce scrie acolo, iar cand vei avea posibilitatea sa mergi la o sala nu ezita sa o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tragi de fiare vei fi brutala Fii feminina

| SNOWTIGER a răspuns:

Hahaha nu-ti trebuie forta tu trebuie sa fi frumoasa