| InjectabilTerror a întrebat:

Astăzi suntem in 13/vineri. Vi s`au intamplat chestii ciudate? big grin. Sau nu credeți in superstiții?

Răspuns Câştigător
| DyaElla a răspuns:

Ciudate? Nup. Triste da... Oricui i`as cere un sfat, imi spune ce`i mai rau. Adesea aud cuvintele "NU MERITA". Nu are rost sa povestesc pentru ca e o poveste lunga.
De obicei nu cred in superstitii. Doar ma amuz... gen cand te uiti la o anume ora la ceas, ori diferite ciudatenii. Tie ti s`a intamplat cv ciudat astazi? Presupun ca da, tinand cont k ai pus intrebarea asta pe TPU.

See you soon wave by3 :*:*

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Nu cred în superstiţii.

Numai bine!

| AlexRex91 a răspuns:

Ala e doar un film... nu exista Jason sau Freddy

| Gabyy32 a răspuns:

Da m-am operat la mana stanga mi-am rupt muschiul inferiorhappy

| carmenSiAtat a răspuns:

Iata cum defineste Dictionarul explicativ termenul de superstitie: "Prejudecata care decurge din credinta in spirite bune si rele, in farmece si vraji, in semne prevestitoare, in numere fatidice sau in alte ramasite ale animismului si ale magiei". Iata cum definea Helvetius superstitiile : "Superstitia este un izvor otravit din care au iesit toate nenorocirile si calamitatile pamantului.", iar George Iles "O superstitie este o explicatie prematura ce dainuie timpului ei. "deci nu crede in toate prostiile:d