| PopStarInMyMind a întrebat:

Buna!
Cam cat costa o bautura la Starbucks(cea mai ieftina)?big grin

4 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

De la 5 lei in sus happy du-te cu prietenii si lasa-i pe ei sa plateasca laughing Daca te duci cu prietena... scoate banii. Norocul tau ar fi sa fie pretentioasa si sa comande tot ce e mai scump.

| deniedaccess a răspuns:

Ce frapeaza prima data la intrarea în cafeneaua Starbucks nu este un café frappe, ci preturile. În locatia amintita, cea mai banala cafea - un filtru, ba chiar si unul în varianta decofeinizata - costa 5, 5 lei noi, cu ceva mai mult decît în majoritatea localurilor "de fite" din oras. Si preturile urca, pe urmatoarea treapta situîndu-se un expresso shot (simplu) cu numai 6 lei, în timp ce unul dublu costa 7, 2 lei. Pentru un caffe latte (cafea cu lapte) ar trebui sa achitati 9, 5 lei, în timp ce un frappuccino ice blended valoreaza 10, 5 lei. Si enumerarea ar putea continua, evident în ordinea crescatoare a preturilor.
in fine,nu prea ai de ce sa mergi la starbucks sa bei o cafea ieftina, nu prea gasesti si nici nu ii vad logica.
totusi nu cred ca este chiar asa de inaccesibil, e ca un Mc sau KFC in lanturile de fast food
FUNDA?happy

| OliviaLowe a răspuns:

Pai depinde...cea mai iefitina e cam 10 lei

| grepolis111 a răspuns:

5-10 lei. Funda