| anonim_4396 a întrebat:

Bună
care ar putea fi motivul pentru care atunci când eram mic citeam numerele invers? în loc de 41 spuneam 14 și alte asemenea

sau unele cuvinte compuse din puține litere. cum ar noi, voi.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Esti pe invers.laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

E un o problema mentala destul de naspa, care merge pana la oameni care nu pot citi sau scrie... DELOC, insa e recunoscuta si se rezolva numai cu antrenament (nimic altceva), nu mai stiu cum ii spune
ma bucur ca la tine s-a rezolvat cu varsta, in general copii mai ales, pana nu sunt diagnosticati li se spune ca sunt prosti, se considera ei insasi prosti pentru ca nu pot face lucruri simple si apoi au probleme grave cu societatea

| waldeinsamkeit a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu am întâmpinat niciodată probleme la citit sau scris, doar această mică defuncție și eram curios de ce

| anonim_4396 explică (pentru waldeinsamkeit):

Https://getyarn.io/yarn-clip/9a7be829-c904-43ce-827d-a0b821df3a95
big grinrolling on the floor
sa nu imi spui ca e pe bune ca vin si te pupacesc pana nu mai poti