| iubesc a întrebat:

Care este fobia voastra?

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

De șerpi,broaște, șopărle, spații închise, camere reci, locuri înalte.

12 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Sociofobia sad Dar a ta care e?

| iubesc explică (pentru Alyra):

Serpi, paianjeni, oameni fara minte....lista continua

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Prima... Frica de a ramane singur, undeva, oriunde, fara a avea cu cine vorbii.Sunt foarte sociabil si nu-mi place sa fiu fara cineva cu care sa pot vorbi. Dupa ar fi frica de inaltime,dar incerc sa urc in cladiri cat mai inalte,si cand urc in cea mai inalta de la noi (din judet,turnu pompierilor de la mine din oras,Satu Mare) ma duc cat mai pe margine si ma uit in jos dar acuma cum au pus cusca inchisa si deasupra,frica de inaltime mi-a disparut complet,si la cum incepe sa-mi placa tot mai mult zborul,si la un moment dat vreau sa-mi iau licenta de pilot de avion si elicopter (desi nu am mai zburat niciodata) o sa trec peste ea, pentru ca vreau si stiu ca e foarte usor.

Fata de animale, nu am fobii, decat de tauri, care sunt singurul lucru cu care am cosmaruri si de majoritatea de ori e vorba de vreunu de 1 tona care fuge dupa mine si nu am unde sa ma feresc si serpi putin, dar daca are capul imobilizat, cu siguranta as mangaia unul tongue

In rest nu am nici o frica.Doar sunt motorist (motociclist), daca as fi asa sperios si fricos, nu as mai conduce motociclete happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cea mai mare, de tauri care ma alearga happy (daca am cosmaruri, ceea ce se intampla extrem de rar) sigur cu asta e.
In rest nu am fobii, decat cea de izolarea sociala... Nu-mi place sa fiu singur, sau intr-un oras mic unde nu sunt oameni si in general imi place in Orase mari, de 200-300.000 locuitori dar si la mine in SM imi place desi doar centru si pe la 3-4 cartiere sunt destul de intens circulate.

Cam atat

| FemeiaPisică a răspuns:

Satanofobia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arahnofobia.

| Aimèeeee a răspuns:

Frica de necunoscut.

| pisicuta123456789 a răspuns:

Multe... am foarte multe

| ralucaella28 a răspuns:

Claustrofobia

| aMEA a răspuns:

Serpii crying

| denisis a răspuns:

REPTILELE! am invatat cum sa le eviti. o sa iti explic si tie! intai la serpi nu ii privi in ochi si nu ii atinge pe cei veninosi daca ti se incalcesc in gat trebuie sa ii lasi apoi stai nemiscat. te vor lasa in pace!