| Face2face a întrebat:

Care imi da si mie statusuri de dragoste, prietenie si tristete? Cele mai frumoase primesc fundita.

Răspuns Câştigător
| Necunoscută a răspuns:

Stay away to me, because frankenstein is ugly but not like you!

- Love me! Love seats available!

- Nu sunt frumos ca George Clooney, nu am muschi ca Arnold Schwarzenegger dar ling la fel de bine ca si Lassie!

- Sunt copil de banii gata, pentru mine a muncit tata!

- Sunt un virus si daca ma accesezi iti voi virusa calculatorul!

- Invizibil pentru toata lumea… numai fraierii ma pot vedea.

- Cele mai inteligente creaturi sunt extraterestri, pentru ca ei sunt singurii care nu m-au contactat.

- Sexul este ca Nokia (connecting people), ca Nike (just do it), ca Pepsi (ask for more) si ca Samsung (everybody is invited).

- Conectat la dragoste… Vrei si tu?

- Sunt in calduri am nevoie de "gheata"!

- Multi ma cauta dar la putini raspund…

- Nu sunt model sau vreo vedeta , dar sunt fata perfecta!

- Iubesc, dar las’ ca-mi trece!

- Baietii care iubesc si lasa sunt doar o prelungire a penisului!

- Cu criza asta vom avea parte de mari orgii, caci noile legi ne vor …. pe toti odata.

- Fa si tu un gest frumos pentru pensionari acum ca li se vor taia pensiile. Trimite-le o poza cu tine, caci daca nu o sa aiba ce manca, macar sa aiba de ce rade.=)))

Dragoste:Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

»" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta… "

»" Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

»" Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

»" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

»" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

»" Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

»" Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

» " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

»" Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

»" Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

»" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

»" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

»" Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

»" Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

»" Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

»" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

»" Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

»" IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

» " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

» " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

»" IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

» " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

» " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

» " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

» " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

» " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC ! "

sau http://statusuri.net/statusuri-de-dragoste-3/ :)

Triste:Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC PenTru DureRea TA...
Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi. Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu …Dar o accept asa cum este...
TotUl TReCE dAr tOtUl nu Se UitA!
Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!
Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta,lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele !
Mie frica sa spun ca nu mai esti...
In intuneric tu esti lumina care imi da viata !
Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!
Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteie-n stea,de legile nemuritoare;Dar nu si de iubirea mea!
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil
Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla:((…
A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe alcineva te simti singur
Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte
Viata e plina de necazuri dar si bucurii asa ca incearca sa fi tare cu fiecare pas.
Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa sti ca nu va fi niciodata al tau.
Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele:((te iubesc:X
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca
Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…
Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete/ status plin de dor, ranile ma dor /status plin de dor, iar nu esti amor
Iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…
Eu il bex pe prostutz si asta nu realizeaza:(
credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
Azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.
Lacrimile spala inima ce-i rana…
Daca-o h sa va placa/sebi-o sa mai faca/le scot ca pe banda/ fac si la comanda. :D :))
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
Caut cu o tor? stins?… r?spunsuri inghe?ate pe veci… :(
Am inv?at c? dureaz? ani s? câ?tigi încredere ?i doar câteva secunde s? o pierzi
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc
Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

Prietenie:) Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.

Un cerc de prietenie nu-l poţi face cu compasul.

Puteai să dai un search pe Google:P

3 răspunsuri:
| Ada... a răspuns:

Bunăhappy! Dragoste: Să închidem ochii şi să zburăm să nu ne pese de ce spun unii!
Viaţa nu e un film cu final fericit. Doar în amintirea mea vei trăi până la sfârşit!
Te iubesc, o ştii, te ador pentru ce eşti şi vrei să fii...azi ai plâns? De ce? Ai o viaţa s-atingi toate visele love struck şi promit că eu voi fi lângă tine când îţi va fi greu.eşti al meu, sunt a ta, împreună viaţa ne va răsfăţa.
Au fost clipe ce nu le voi uita. Eu cu tine undeva în lumea ta!love struck
~Când îţi întorci privirile spre El,te luminezi de bucurie!~
Ne-am amintit, de un tărâm aurit, cu mulţi fluturi şi flori în zeci de culori în sufletul meu poţi sclipi mereu.day dreaming
Aşa că, nu te mai uita la mine cu ochii ăştia goi şi mai bine învaţă-mă să adorm zâmbind şi iubeşte-mă aşa cum sunt!
Tinde la infinit,pe scurt invata sa iubesti!love struck
La inceput deloc nu mi-ai placut. Usor, usor m-ai facut sa te ador.love struck
Ai aparut zambind in calea mea cand renuntasem sa mai caut vreo stea. Mi-ai aratat ca pot din nou sa zbor love struck ca-n viata nu-i nimic intamplator.love struck
Ochii tai ma poarta unde vor doar ei, ma-nalta printre vise, povesti nescrise, printre amintiri.love struck
Oriunde ai fi eu te voi iubi, orice ar fi eu te voi iubi, si-am sa te astept pana vei stii ca eu te iubesc!day dreaming
Tu ai fost primul vers, propriul meu univers, imi gaseam alinarea in tine ...love struck
``~``inchid ochii si te las sa-mi dovedesti ca tu printr-o simpla intamplare esti cel care m-a invatat cum sa iubesc``~``
Ti-am zis de "n" ori, iti spun pentru "n+1" oara: " Esti iubirea mea pentru totdeauna,nu pentru o vara.love struck
Tu stii prea bine, razboiul dintre noi. E chiar iubirea, indiferent de nori. Sa-mi cazi ïn plasa e tot ce eu as vrea.
Voi incerca sa fiu in mintea ta.Cand ma vei dori.Voi incerca sa fiu ce poti pastra.In inima ta.Iubirea mea esti tu, esti tu...
E doar un vis frumos care se tot repeta
Si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!love struck
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit. day dreaming
Te iubesc! Am scris pe zapada, dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja, dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA pentru ca te iubesc si o sa te iubesc cat voi exista
To love someone is to see a miracle invisible to others.love struck
Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai Iubeste-ma cand o merit cel mai putin Atunci am nevoie cel mai mult!
Si totusi stie cum sa faca, cum sa ma tina, ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina.love struck
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga,dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
~when I close my eyes I can see. the spotlights are bright on you and me love struck~
Sunshine,I can call you my baby boy love struck / te iubesc !
There's always that one person, that will always have your heart. love struck
Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne'am cunoscut, loc de cuvinte nu era.love struck
There's always that one person, that will always have your heartlove struck. te iubesc !love struck
Every day without you...is like the world without the sunlove struck.
Orice drum parcurs, e mai frumos in doi…
La poarta sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata! love struck
N-am iubit p nimeni cu atata dor ... si de-a fost ceva ... a fost trecator.
As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine.
Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc love struck te iubesclove struck.
As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
Din cauza ta sunt fericita !love struck
• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine ! • Tu imi dai incredere in mine ! •
• Nu conteaza in ce maniera ne-am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck
• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa-ti duc dor !love struck
[love struck] Sa nu ma intrebi de ce lumea din jur nu mai e. in mintea mea acum traiejti doar TU . [love struck]
Sunt momente in care simiti atat de tare lipsa cuiva,incat iti vine sa il scoti din vise si sa il imbratisezi.
Chiar daca iti gresesc,chiar daca sunt momente cand iti lipsesc sa nu uiti sunt langa tine si te iubesc love struck.
As vrea sa simti cât te iubesc sa-ntelegi cât îmi doresc sa crezi în mine.
Te iubesc chiar daca ne certam de atatea ori, te iubesc, ma iubesti si asta-mi da fiori.love struck
Forever and always I`ll be there for you.
Ai incredere in mine! Oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu-i ca Tine!love struck
Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi".
Mereu impreuna, peste toate am trecut.Poate azi e greu, poate maine e mai bine.Dar orice s-ar intampla voi ramane langa tine![love struck]
Avem clipe impreuna ce nu vrem sa se termine love struck.
Am petrecut cu tine mii de clipe minunatelove struck.Te iubesc prin vorbe,gesturi si fapte!love struck
Si daca nu ai fi Tu,cine as fi Eu!?love struck
Prietenie: Si ce daca e lumea rea? Ma ajuta sora mea si la rau si la bine, nu se desparte de mine.
Prietenii au ceva ce iti lipseste, de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma.
Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !
Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput.

Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem defapt love struck.
Am cea mai buna prietena din intreaga lume, imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plangelove strucklove struck.
Prietenia dintre noi as vrea ca sa dispara, caci e un paradis frumos al anilor de scoalalove struck.
Nici bucurii si nici necaz De unul singur nu au haz Imparte totul cu prietenii mereu Cheama-i langa tine si la bine si la rau Doar cand ai prieteni nu-i nimic sa-ti para prea greu.
Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate-n sertar .
Tu stii Cand am o suparare. Tu Stii Cand Ceva ma Doare. Tu ai ramas Cand Nu aveam nimic m-ai ajuTat sa ma ridic.Te iubesc!
Ce aveam de mult, avem şi-acum dar mai intens. O prietenie strânsă şi-un suflet imens.love struck
Prietene am fost, suntem si vom fi
La bine si la greu ne-om ajuta orice ar fi
Nimic si nimeni nu ne va mai desparti
Pentru ca noi , una fara alta nu putem trai.
Un zambet , doi ochi si-o mangaiere calda
E tot ce vrei sa ai de la o persoana draga
Adesea ne-a fost greu , adesea ne-am certat
Dar ne-am intors mereu de unde am plecat.
Trecutul ne-nsoteste oriunde-am fi , mereu
Redevenim aceleasi , oricat ar fi de greu
"Noi" am fost , suntem si vom fi
Oricat de stupid pare ,
Noi ne iubim , sa stii !love struck
Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare!
Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI!
Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.love struck
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt!
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii!love struck
Triste: Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost.sad
Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.
Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!
Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!
Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor Mor incet, simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara.
As fi vrut sa te pastrez in inima, nu ma meritai iubire.Uita-ma! oh go on
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. oh go on
Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea tot ce atinge face lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nici o sansa împotriva ei!
As fi vrut ca durerea sa nu fie adevarata. Inima mea se frange acum, mi-e dor! De ce nu se poate rescrie povestea noastra? N-am stiut cum ar fi trebuit sa ma simt, dar am mers inainte in viata; dar uneori e asa de greu sa lupti!
Amintirea ce ne leaga e doar o poza rupta... Stop cadru! Parca e o piesa de teatru. Rolul tau pe scena a fost sa fii cu altul, sa fiu cu alta ca asa a vrut soarta. Dar de fiecare data apare alta .straight face
Lacrimi curg usor, de dor, de durere. Imi doresc din nou o mangaiere, sa te simt aproape ca in prima zi, cand eu ti-am cerut cu mine sa fi.
De ce povestea noastra a inceputh daca stiai ca sigur se va termina urat?sad
Chiar credeam ca totul o sa fie bine. Ce naiva am fost! M-am lasat dusa de vise.sad
Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi. sad
Amintirea ta e inca vie, imi fac rau daca ma gandesc la tine Sunt trista, dar macar sunt in picoare Chiar daca mai uitat, stiu ca mai devreme sau mai tarziu Vei intelege...Cat te-am iubit.
Cand visez ca te privesc parcurg stari imaginandu-mi ca traiesc O poveste buna sau rea Urlu dar defapt eu tac intre dezamagire si speranta azi ma zbat...
Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.
Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești.
Aveam clipe ce nu vroiam să se termine, acum stau și mă gandesc ce n-a mers bine ? Aveam o mie de vise, o mie de viitoare planuri scrise. Acum?!

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Buna! Aici gasesti toate tipurile de citetae existente(momentan):):):)
http://www.citate-celebre.com/
Succes!