| RigorMortis a întrebat:

Cat costa un bilet de tren Bucuresti-Vama Veche?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Http://www.mersultrenurilorcfr.ro
Bucuresti- Mangalia 60 de lei cel mai ieftin bilet intreg, 90 cel mai scump (difera clasa cu care mergi), daca esti elev sau copil e ~ 33 de lei, studentii merg gratis, pensionarii 35.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Bucuresti - Constanta vreo 60 de lei, iar de aici mai bine iei microbuzul. Dai 10 lei (firma Simpa Trans) si ajungi mult mai repede, 35 de minute, fata de o ora si jumatate cat face trenul. Cobori la prima statie din Mangalia (Gara sau Nordiana se mai zice) si de aici astepti autobuzele catre Vama. Costa vreo 7 lei daca imi aduc bine aminte.

| Icsde_July_1994 a răspuns:

Nu exista gara in Vama Veche, in Mangalia e cea mai aproape.Ma gandesc ca poti sa iei trenul pana in Mangalia si apoi sa chemi un taxi ca da te duce in Vama