| BlackRoseMary a întrebat:

Caut cazare pe litoralul romanesc pentru 2 adulti si 2 copii in ultima saptamana din iulie. Vrem sa platim aprox 100-120 lei/noapte si sa aiba piscina exterioara. Stie cineva vreo locatie, poate pensiuni care permit adaugarea unui pat suplimentar sau chestii de genul?

4 răspunsuri:
| DeathLord93 a răspuns:

Probabil ca la banii astia vei gasi pensiune care sa adauge paturi dar piscina la 100 de lei pe noapte in nici un caz happy

| johnnny123 a răspuns:

Sincer ma indoiesc ca puteti gasi cazare pentru patru persoane in varf de sezon la 100 lei/noapte.

Litoralul romanesc este supra-aglomerat ceea ce duce la cresterea preturilor mult peste nivelul de servicii oferite.

In weekend-uri in Mamaia esti norocos daca gasesti camere la 100 de euro/noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As spune ca in navodari sant cateva pensiuni, cu preturi avantajoase, dar plaja nu e prea buna, in schimb nu e mult pana la plaja mamaia.5 minute cu masina.Mancarea este buna camerele curate, eu am gasit la pensiunea Cristina, cu 140 pe noapte, am luat 2 camere cu 120.la celelalte nu am incercat fiindca mi-a placut acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii destepti merg in strainatate in concediu. Nu pe litoralul romanesc sa faci baie printre alge imputite, iar pe plaja gunoaie. Si cum sa faci baie in acea mare unde altii isi fac nevoile? Si la bulgari e mai luxos. Si in Ungaria la fel. Am fost pana si pe plajele din California si Florida. Asta in vremurile frumoase. Dar iti spun ca acolo concediu de neuitat. Nu sunt plajele atat de aglomerate. Un om la 300 m si asta pentru ca plajele sunt imense. Si curate si nisip fin...

Am fost si eu pe litoralul romanesc. Dar numai m-am plimbat. Niciodata nu am intrat in apa. O mare tiganie si unii merg acolo numai sa isi etaleze masinile. Bolizii de lux. Dar stii, omul cu bani nu face concediu aici. Raman mut cand mai arata la TV cum americani vin in concediu pe litoral in Romania. Adevarat ca la ocean valurile sunt mult mai mari si riscul de inec e garantat.