| Fundă25 a întrebat:

Ce creaturi mitologice romanesti stiti? happy

P. S.: Ursitoarele exista in prezent? happy

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ielele danseaza dezbracate in padure in bataia razelor de luna.Muritorul care le vede este pedepsit si el isi pierde mintile si graiul.

mira
| mira a răspuns:

Mitul ursitoarelor exista si in prezent, nu si acele fiinte supranaturale.

| elena_3173 a răspuns:

Baba Cloanta, Muma-Padurii...

Răspuns utilizator avertizat
| JeLeu a răspuns:

Tiganul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baba clonta, baba dochia, fat frumos, ileana cosanzeana, iele, zane, balauri,... si multe altele. Sper sa iti fi fost de ajutor Funda25 happy

| Al3x2010 a răspuns:

Ursitoare, zmeul, muma padurii, capcaunul, sanzienele, solomonarii, samca,

| Dragosgrecu a răspuns:

Daaaa exista? sunt mai mult pe la evenimente, le găsești și pe https://devents.ro/