| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme pentru copii sau desene animate va (v-au) plac(ut). Si ce parere aveti despre "Mary Poppins"? Mie imi place foarte mult (apropo, chiar ieri l-am vizionat). Si parintii mei, sora mea il adora. e foarte frumos...In general, imi plac toate desenele animate ale lui Walt Disney.

Răspuns Câştigător
| Maria_1984 a răspuns:

Poti sa gasesti desenele din copilarie pe uramtorul site :http://desenele-copilariei.net/
Nu-mi vine sa cred ca exista un asemenea site!:X
M-am bucurat enorm cand am dat de el!
Mie imi place "Ce-i cu Andy","Zambetul lui Sharon","Copiii de la 402","Viata cu Louie","Misterele lui Miss Malare" si multe multe altele!
Desenele animate nu au varsta! Mai ales cand le revizionezi pe cele care ti'au cladit copilaria, te umpli instant de bucurie si de sentimente pure!
Imi pare rau ca nu mai sunt difuzate pe mult-cunoscutele programe de desene animate, dar totusi, bine ca le putem revedea pe internet!

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Filme cu şi despre copii preferate-Bedknobs and Broomsticks, Chitty Chitty Bang Bang, Nanny McPhee, The Testimony of Taliesin Jones(Small Miracles), The Goonies, Matilda, Madeline, Fluke, Flubber, Son of Flubber, Princess Bride, Hook, The Neverending Story, Labyrinth, Stardust, Jumanji, Flight of the Navigator, Cats&Dogs, Hocus Pocus, E. T., The Witches, Durango Kids, The Water Horse, Charlie and the Chocolate Factory, nici nu mi le mai amintesc pe toate, vezi şi aici http://www.copilul.ro/Filme-pentru-copii-u48/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog semntati petitia " Desenele vechi inapoi" si daca se poate dati mai departe http://www.petitieonline.ro/petitie-p50466047.html

| parapan a răspuns:

Cele mai multe desene animate le gasesti pe www.desenele.com. jetix, disney, minimax etc. TOT