| anonim_4396 a întrebat:

Bună, ce idei de cadouri ați avea pentru un tattoo artist(fata)?

Răspuns Apreciat de Editori
| adelina29 a răspuns:

Dacă nu e cât se poate de urgent, încearcă să fii atent la cam ce ar avea nevoie când petreceți timp împreună. Îi vei arăta că ești mereu pe fază și sigur se va bucura de acel lucru!
De exemplu, prietenul meu n-a dat deloc greș cu un fitband, o plantă de aloe vera sau cu un kit de sushi (da, am nevoie de chestii destul de random, ce-i drept).
Din experiență proprie, fetele se cam satură de cadouri convenționale (gen: un buchet super scump de flori) după o vreme, i-ai ceva de care are nevoie sau îl poate folosi.
În cazul în care nu o cunoști așa de bine, mergi pe adorabilul trandafir (1 e perfect îndeajuns) + un accesoriu precum o brățară care se potrivește stilului ei.
Ai putea alege și ceva cu tematica jobului ei dar nu cred că e o idee genială. Fiind artistă, până la urmă, precis are o selecție de anumite lucruri pe care le folosește în general și câteva pe care nu. Dacă nu prea știi ce fel de ink sau aparat și-ar dori, e cam riscant. Totuși dacă e, din aria asta i-ai putea lua un poster fain pentru unde lucrează, gen Sailor Jerry.

3 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Carei femei nu-i plac florile?!

| adelina29 a răspuns (pentru Apokales):

Te mai și plictisești.

| StrongHeart a răspuns:

Tuș pentru tatuat, caiet de desene, carioci.

| Speranta12 a răspuns:

Un bilet la un festival cool.