| moonelf24 a întrebat:

Cine imi poate recomanda niste filme (cam de toate genurile fara comedii romantice) sau carti tari? Ma plictisesc ingrozitor!

Răspuns Câştigător
| Buburuzăăăă a răspuns:

Intra pe filme Hd si iti alegi categoria cum ar fi:
-horror
-comedie
-dragoste
-actiune
-thriler
-etc. multe categorii. si iti voi zice niste filme pe care le-am vazut pe filme hd
: - Momeala
- the garder ( blestemul)
- catacombe
-anaconda 1 2 3 4
- viperele ucigase
-regele sarpe; x

Uite niste carti super interesante care mie imi fac placere sa la citesc:
-Colt Alb e mare cartea dar e superba povestea
Depinde si cati ani pentru a citi niste carti daca ai de la 14 in jos ar trebui sa citesti basme, povesti cu talc etc daaca ai peste 14 niste romane mai mari pe care le poti intelege. Funda?

7 răspunsuri:
| ceaiuldetei a răspuns:

Te aplaud pentru întrebare. Felicitări. Alege ce vrei de aici și spor la lectureală.

Încearcă: Lucian Blaga (e mai greoi), Mihai Eminescu, George Topîrceanu (are chestii vesele).

Dacă vrei altceva și nu poezii: Vladimir Nabokov, Mihai Eminescu (a avut și poezii și proză și publicistică și de toate), John Fowles, Aldous Huxley, Amos Oz, Flaubert, Maupassant, Beauvoir, Karl May, Jules Verne, Alexandre Dumas, Michel Zevaco, Rodica Ojog-Brașoveanu.

Citește pestriț. Ca să te poți dezvolta. Nu te axa pe un singur subiect.

Filme:

Pulp Fiction, Godfather, Blind, Millenium, Running Scared, Good Will Hunting, K-Pax, Sunset Limited, One Flew Over The Cuckoo's Nest, Shining, Bitter Moon, The Fountain, Shutter Island, Lock, Stock And Two Smoking Barrels, Girl Interrupted, Dead Poets Society, Scarface, Departed, Ashes And Snow, Baraka.

Le-am testat eu pe toate, de mai multe ori, deci promit că n-ai să pățești nimic. : )

| johnyxus a răspuns:

AliG merita vazut.

| Charlotte02 a răspuns:

De groaza filme :
-Mama
-Drag me to hell
-One missed call
-The ring
-Wrong turn toate
-When a stranger calls
-Paranormal activity
-1408
-Vacancy
Mie imi plac si animatiile,sunt comice si dragute, dar nu pe gustul tuturor.
Comedii:
-American Pie in caz ca nu le-ai vazut
-Click
-Big daddy
-The game plan
-Ted
-Identity thief
-Baby mama
-For a good time, call.
Incearca si Human Trafficking, e educativ si te face sa meditezi.
Daca iti plac cele de dragoste, incearca The notebook, A walk to remember sau Dear John big grin Sper sa iti placa

| WhiteFoxxy a răspuns:

Uita-te la serialul Modern Family, e o comedie geniala! Poti citi Hobbitul sau Stapanul Inelelor, vad ca-ti place fictiunea big grin

Răspuns utilizator avertizat
| albertbrs a răspuns:

Intra aici http://www.cinemagia.ro/ si gasesti o multime de filme...la alegere pentru toate genurile. Funda?

| Cannondale31 a răspuns:

Daca te plictisesti si vrei o comedie la care sa razi uita-te la "Pinguinii domnului puper sau Hoata de Identitate. Distractie placut!