| deutsadeea a întrebat:

cine stie cum sa fac sa nu mi se mai ingrase parul repede, fac sambata baie si marti il am gras...pls cine are idei? funda celor care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| Andrush1796 a răspuns:

Buna! si eu am avut problema astahappy nu te lua dupa unele persoane sa-ti speli parul` zilnichappy GRESIT! tocmai asta e cauza ingrasarii parului spalatu` deshappy foloseste un shampon pentru par gras. si incearca sa nu-l mai speli asa des( in fiecare zi,, sau o zi da una nu) cel putin o data la 2-3 zile...eu am parul` pana la fund si asa il intretin daca nu`mi fac baie o saptamana e la felhappy :X bafta:*

4 răspunsuri:
| MariuZ a răspuns:

Spala-te zilnic. De sambata pana marti tu nu te speli? 4 zile? Miroase-ti parul putin... Daca si restul speli tot o data la 4 zile - nici nu vreau sa ma gandesc...

| Denise_3997 a răspuns:

Este normal sa se ingrase dupa 4 zile. Secreti sebum si a te spala zilnic faci mai mult rau decat bine. Sebumul mentine pielea capului hidratata. Daca il vei spala zilnic, cum ti s-a recomandat mai jos, nu faci decat sa usuci pielea capului, de unde va rezulta matreata, etc. Eu ma mir totusi ca se ingrasa abia dupa 4 zile. Eu am un ritual ca zic asa. Pentru ca se ingrasa cam la 2 - 3 zile, ma spal pe cap sambata seara, apoi luni seara, apoi miercuri seara, apoi iar sambata seara si tot asa. Eu zic ca incerci sa speli la 2 - 3 zile si nu o sa mai ai probleme cu aspectul neplacut al parului gras.

| Gumitzza5 a răspuns:

Foloseste sampoane care sunt anti-par gras sau anti-excces de sebum.Nu folosi sampoane 2 In 1 (ele doar iti curata parul nu il si protejeaza).

| andre3y a răspuns:

Poi serios acum vrei sa ti se ingrase la o saptamna logic ca se ingrasa sunt totusi 4 zile