| anonim_4396 a întrebat:

Bună, cum aș putea să fac mai mulți follow-eri pe wattpad? Faza este că am doar 27 și am vreo 4 cărți ( iar pe alte site-uri, primesc multe aprecieri la cărțile alea ). Iar o prietenă are 178 și nu are nici o carte și nu urmărește decât o singură persoană ( pe mine ). Eu urmăresc vreo 30 persoane, am scris mesaje pe pagina celor cu câteva mii follow-eri, dar tot nu mă urmărește nimeni. Cărțile sunt originale, iată ideile din ele :
- Este vorba de o fată care se luptă cu sora sa geamănă moartă, aceasta ajungând să omoare chiar și pe proprii părinți.
- O carte cu glume ( și fără înjurături, și sunt foarte amuzante )
- O carte în care este vorba despre o poveste cu calitățile cele bune
- o carte în care o fetiță împreună cu o fată din rodul iamginației sale trebuei să treacă de tunelul depresiei
Cărțile nu sunt apreciate deloc, iar o carte în care gramatica e praf, e vorba despre un vlog-er și este o poveste banală și prostească, ajung în top!
Deci, cum pot avea mai mulți follow-eri?

Răspuns Câştigător
| Axely a răspuns:

Nah, nu stiu ce sa zic pune mai multe #-guri
Eu am urmaritori exact cat urmaresc si eu xD
Si am doar 2 carti laughing0 neinteresante zic eu mă mir cum le plac

| D3I3 a răspuns (pentru Axely):

Mie îmi place să scriu, după mien, dacă aș avea mai mutl timp liber, m-aș puen la scris romane adevărate, dar nu te simți ok atunci când faci doar pentru tine. Aș vera ca ami mulți să vadă ce fac eu, deoarece mai mult de jumătate din follow-eri ăia sunt inactivi.

| Axely a răspuns (pentru D3I3):

Atunci creeaza ceva mai interesant, nah ceva original.
Hmh imi poti sa-mi dai numele tau in privat de wattpad?
Si apropo chiar ai dreptate cu chestiia cu '' daca faci o carte despre vloggeri, ajungi in top, iar cartile normale nu mai sunt apreciate'' Ai destul de mare dreptate.

| D3I3 a răspuns (pentru Axely):

Unele cărți sunt faine, dar alea au ajuns scrise doar pentru ca ăia să le cietască în video...=_=

| D3I3 a răspuns (pentru Axely):

Am încercat să-ți trimis mesaj... dar nu pot că cică-s membru junior.
https://www.wattpad.com/user/Danyella_Sweet

| Axely a răspuns (pentru D3I3):

Oh da, mie din pacate mi-au scazut rau follow-eri am fost inactiva laughing0

| D3I3 a răspuns (pentru Axely):

Mai bine am discua pe wattpad, dacă nu ești împortivă, dar afcem aici chat deja XD

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa schimbi total stilul de scriere, cele cu moarte, depresii si lupte, sunt triste, sunt deprimante si lumea fuge de ele. Imi pare rau sa-ti spun, dar nu prezinti interes, ca nu-s atractive scrierile tale!
Incearca sa scrii carti vesele, fericite, cu sfarsit frumos, cu lucruri doar pozitive, nu negative, nu triste, nu urate.

Personal, nu-mi plac oamenii negativisti, oamenii care te trag dupa ei in necazul lor, in problemele lor, care te umplu de groza lor, nici nu citesc ceva cand este totul sumbru, trist sau infiorator, dimpotriva, daca pot, evit persoana respectiva si ma dezprietenesc imediat de ea. Viata este scurta si am destul stres in ea, ca asa ma mai incarc si cu problemele depresive si negativiste ale altora.

Atata vreme cat nu-ti vei schimba stilul de scris cu unul pozitiv, vesel si fericit, nu cred ca vei avea mai multi followeri, posibil sa-i pierzi si pe actualii chiar.

| D3I3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Îți mulțumesc de sfat, îmi voi băga pe privat cărțile de genul ăla deprimant.

| notyourbusiness23 a răspuns:

Lasa comentarii la diferite carti de pe watt, da sfaturi in legatura cu ele, da voturi. Sau, iti poti face "publicitate" gen, pe grupurile de wattpad de pe Facebook.

| aloaloevera a răspuns:

Care sunt titlurile?

| D3I3 a răspuns (pentru aloaloevera):

Fata din vis
Hai să râdem
Tunelul depresiei
- Un caiet simplu -