| kyda bwai nene a întrebat:

Buna
cum as putea sa imi conving mama sa ne lase sa ne luam un catel? va spun ca stau la casa si nu la bloc
multumesc funda

5 răspunsuri:
| G a răspuns:

Deparaziteaza-l pe ala care are "puriki" si arata-i mamei tale ca esti responsabila si nu-l lasi pe bietul caine sa-l manance puricii de viu. si bichonul nu e chiar rasa perfecta pentru tinut in curte in cotet, iar daca mama ta nu e de acord cu animale in casa va fi mai greu s-o convingi. in primul rand dovedeste-i ca esti in stare sa ai grija de un caine, ca nu il vrei doar dintr-un moft. ingrijeste-l bine pe cel pe care il ai deja si poate o sa te lase sa mai tii inca unul.

| ladygaga a răspuns:

Tinand cont ca stai la casa, poti sa ii zici ca ii faci un cotet afara sau si in casa si il tii mai mult afara, ca oricum e vara. il ingrijesti.

Răspuns utilizator avertizat
| kyda bwai nene explică:

Da dar mai am un caine care are puriki sad x( si eu as vrea un bichon

| kyda bwai nene explică:

Vreau sa il tin in casa nu sa il las in curte