| loveyouidiot a întrebat:

Cum pot face ca unul dintre prietenii mei de pe facebook sa nu vada o anumita postare? Nu vreau sa-l blochez sau sa-l scot de la prieteni. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ruxiii a răspuns:

In cazul in care iti apare pe cronologie,iti apare intr-un dreptunghi,in partea de sus ai poza ta de profil,langa numele tau de profil,iar sub nume ai data la care a fost adaugata poza si langa un simbol prin care gestionezi cine iti poate vedea respectiva postare.Dai click pe simbolul ala si selectezi "Personalizat". Dupa iti apare o casuta cu : "Vizibil pentru" si "Ascunde de la".In jumatatea cu "Ascunde de la" ai un chenar in dreptul caruia scrie "These people or lists:".In chenarul ala scrii numele persoanei care nu vrei sa iti vada postarea. Daca este o poza dintr-un album si nu iti apare pe cronologie, acolo unde iti apare poza, la fel, sub numele tau apare simbolul pentru gestionare bla bla confidentialitate.Dai click acolo si la fel, selectezi editarea confidentialitatii - personalizat. Sper sa te descurci.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa postezi alegi "personalizat" apoi la "ascunde de la" ii scrii numele
http://bit.ly/RGuoIZ