| anonim_4396 a întrebat:

Cum trag in piept fumul de la vape? N-am gasit pe nicaieri cum ^^

*Fara mistouri*

7 răspunsuri:
| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Tragi normal, ca si cum tragi aer ca nu mai poti alerga de cat de mult ai alergat

| iamprettybored a răspuns:

Nicio problemă, îți explic eu cum happy E o metodă mai puțin știută, cunoscătorii o țin doar pentru ei și de-aia n-ai găsit-o.

1. Iei în mână obiectul de vapat
2. Îl arunci pe jos și-l calci în picioare până îl distrugi

Pe bune, pe ce planetă trăiești? Ești total paralel cu știrile din ultima vreme? Mor oameni, oameni tineri de la vapat. Și alții sunt nenorociți pe viață. Mi se pare că trebuie să fii tâmpit ca să vapezi după tot ce s-a întâmplat.

| andiceasu95 a răspuns (pentru iamprettybored):

Ce sa faci daca tinerii si adolescentii cred, ca fumatul este ceva cool si nu isi vor da seama ca isi distrug sanatatea

| Azorrion a răspuns (pentru iamprettybored):

Pe bune, tu pe ce planeta traiesti? Si tu esti total paralel! Stirile din U.S.A sunt intra-devar ca oamenii au murit din cauza unor THC-uri de canabis, etc de pe piata neagra! In Europa asta nu mai exista din 2016! Dar tu prefer sa fi un idiot. Vape-ul nu este sanitate curata intr-adevar, dar este cu 95% mai sanatos decat cea normala! Si mie mi se pare sa fi tampit sa postezi asemenea comentariu fara sa te informezi cum trebuie happy

| Azorrion a răspuns (pentru andiceasu95):

Da frate, generatia din ziua de azi sad. Apropo, pentru cultura ta generala, vape-ul este cu totul ceva diferat fata de fumat :*

| iamprettybored a răspuns (pentru Azorrion):

Dacă ești atât de bine informat și știi atât de multe, cum de nu știi cum se trage în piept căcatul ăla despre care spui tu că e „cu 95% mai sănătos decât țigările"? Sau cumva tot de pe site-uri gen TPU ai aflat informațiile astea? Vezi că la știri și pe net se poate scrie orice... Țigările electronice fac nicotina să își facă efectul mult mai repede decât cele normale, să zicem că sunt o alternativă puțin mai bună decât fumatul dar tot dăunătoare sunt, deșteptule...

Din cauza persoanelor ușor de manipulat ca și tine au ăștia o industrie de miliarde de dolari făcuți pe spatele proștilor care își distrug sănătatea și aruncă banii aiurea. Nu tot ce zboară se mănâncă.

| Azorrion a răspuns (pentru iamprettybored):

Am zis eu ca nu sunt daunatoare? Sunt perfect constient ca sunt daunatoare, dar macar nu la fel ca cele clasice happy. E o diferenta dintre acelea normale si cele electronice, asta vorbind daca ai o tigara electronica de calitate + un lichid de calitate, nu toate chinezariile din piata. Vaping is not tobacco big grin