| Cristle a întrebat:

Daca vreau sa fac o rezervare de masa la un pub prin telefon trebuie sa am peste 18 ani? Si trebuie sa platesc ceva in ziua cand ma duc la pub sau nu se cer bani pentru rezervarea unei mese?happy

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Pentru rezervare nu se plătește, doar n-ai cum să plătești prin telefon. În legătură cu celelate întrebări, depinde de pub. Unele permit intrarea și minorilor, dar nu servesc băuturi alcoolice, altele nu permit nici măcar intrarea. Unele cer un minim de consumație pentru rezervarea mesei sau cer cumpărarea unei sticle de votcă/șampanie/etc., altele nu cer nimic. Interesează-te de la cineva din orașul tău, care frecventează pub-ul respectiv sau poți să întrebi la telefon când suni să rezervi masă.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru rezervare nu se plateste. Cel putin nu in mod normal. Dar trebuie sa fii major pentru a-l frecventa.