| Cineva! a întrebat:

Daca vreau sa-mi pictez un tricou, ce acuarele sa folosesc? Daca trebuie sa folosesc niste acuarele'speciale' imi puteti da un site de unde le pot cumpara? >Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| thedoll2010 a răspuns:

Da, da, trebuie' sa folosesti chestii speciale.Altfel, se duc la spalat.Sau se intind si atata ca dracu'. Gasesti aici: http://www.colorit.ro/products/culori-textile-jacquard-JAC1100.html Daca nu ti se par ok astea cauta pe google ''culori/vopsele textile''. Sau in magazinele gen fondul plastic din orasul tau. Spor la desenat!;)

4 răspunsuri:
| DonAnonymius a răspuns:

Sfatul meu: mai bine te duci la PIM. O sa iasa mai frumos, dar daca vrei sa fii"artist/a" poti picta cu Tempera.Bafta
Pa, pa

| marywsbossxxx a răspuns:

Pacat ca ai dat funda...ca aveam o solutie f buna.acu...

| Ekkaterinna a răspuns:

Pentru tricou trebuie vopsea pentru textile :*
http://www.picturaonline.ro/shop/culori/08-culori-textile/cat_20.html

| kayla a răspuns:

Poti incerca si cu marker