| SICAFLORIN a întrebat:

de ce la unele jocuri sau altceva imi scrie " windows cannot open this file:
To open this file, windows needs to know what program created it. windows can go online to look it up automatically, or you can manually select from a list of programs on your computer.
What do you want to do?
* Use the web service to find the appropriate program.
* Select the program from a list."
Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Asta inseamna ca windowsul nu recunoaste formatul fisierului, si nu stie cu ce program sa il deschida. Deci exista 3 variante: ori ai schimbat (din greseala) extensia fisierului (de exemplu din.exe in.eee (extensie improbabila), ori poate ca nu ai instalat cum trebuie jocul, ori poate virusii ti'au invadat calculatorul redenumind automat extensiile fisierelor.

| SICAFLORIN explică:

Hm