| Veroniquest a întrebat:

de ce nu se mai deschide pc-ul.Adica in momentul cand apas pe butonul power porneste cam 2-3 secunde, iar apoi se opreste de tot.trebuie sa-l scot din priza pentru al redeschide se deschide foarte greuu stau cam o zi pana il deschid...va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Gândac a răspuns:

Am avut în vacanţa de iarnă problema asta, doar că era puţin diferită. Merge să îl aprind, dar se stingea la cel mult un minut. Dacă apăsam iar pe butonul de pornire, nu se aprindea deloc. Trebuia să îl scot din priză ca să se aprindă, şi chiar dacă se aprindea ţine doar câteva secunde.Am fost cu el la reparat şi era sursa de vină. Am mai avut probleme asemănătoare şi tot sursa a fost de vină.
Mergi cu el la service, şi dacă e sursa nu te costă mult cca. 100 lei. Poate chiar mai puţin.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme cu sursa.

| Veroniquest explică:

Exact problema o am ca si a lui gandac