| ruzycciocolata a întrebat:

De ceva timp mananc foarte mult.Stiu ca e sanatos sa ai apetit dar eu mananc doua portii de mancare la o masa. Ma satur foarte greu si mi se face foarte repede foame din nou, asa ca rontai mult intre mese.Imi puteti da un sfat, ceva care sa ma faca sa mananc mai putin, am uitat sa va zic mancarea ma face fericita sunt foarte optimista dupa ce mananc sau sa spuneti cauza acestui apetit exagerat?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport că vei risca să te îngrași foarte mult.
Dacă nu cedează această senzație de foame cât mai curând mergi la medicul de familie, dozările hormonale, etc.
Nu uita să consumi alimente sărace în calorii.
Pa, pa.

| ruzycciocolata explică (pentru Legiuitoarea):

''Ca'' consum sau ''sa'' consum?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru ruzycciocolata):

Bună.
Problema nu este că am greșit eu o literă, problema mare este la tine cu foamea de nepotolit.
Pa, pa.

| ruzycciocolata explică (pentru Legiuitoarea):

Deci sa inteleg ca este ''sa'' consum.Multumesc pentru sfat!

| Vizitiul a răspuns:

Bea cola si inghite o mentosana in vederea senzatiei de balonare. Eu, cand nu mananc, devin pesimist. Vad ceva cu ciocolata la numele contului tau... Ori ai peste 90 de kile, ori ai un stomac excentric.

| ruzycciocolata explică (pentru Vizitiul):

Nu, nu am 90 kg laughing am 48 kg si 13 ani. Oricat as manca raman exact la fel nu ma ingras niciodata.

| Vizitiul a răspuns (pentru ruzycciocolata):

Inseamna ca ne oferi informatii eronate in postare. Posibil sa ti se para ca mananci mult.

| ShiNee a răspuns:

Esti cumva in perioada menstruatiei? Sincer vorbind eu doar inainte cu o saptamana mananc tot ce imi cade in mana laughing. Incearca sa bei mai multa apa in loc sa mananci. Sau iesi pe afara, in oras, daca stai in casa sa te uiti la un serial imediat iti vine sa faci ceva, sa rontai, sa ai activitate. Atunci cand ai ceva de facut iti distragi atentia de la mancare.

| RoxyAngelPink a răspuns:

La un timp mananci mult dar dupa aia o sa vezi ca o sati treaca.Sau daca nu trece, poti sa te abtii sau mananca o lamaie goala(fara zahar sau altceva).
Daca nimic de mai sus nu tine, incearca sa mananci multe legume(in cazul in care mananci nesanatos)Funda?happy

| ioneluka21 a răspuns:

Pisc a rici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci pentru ca nu ai altceva mai bun de facut, fa-ti de lucru

| Byebye14 a răspuns:

Buna!
La inceput o sa fie mai greu, dar incearca sa reduci incet cantitatea..mananci mai des dar portii mai mici si apoi reduci din ele.
Incearca sa iti distragi atentia de la mancat, fa altceva ca sa uiti ca nu ai mancat.
Daca mancarea te faci optimista, probabil din cauza asta mananci mai mult..incearca si alte activitati cu acelasi rezultat. De exemplu, eu sunt optimista dupa o tura de role, o partida de volei sau dupa ce ma uit la the vampire diaries laughing. Si renunta la gustarile dintre mese, strica pofta de mancare.
Bafta!