| ionutomir a întrebat:

Deci cam mi-am terminat biblioteca asa ca doresc sa achizitionez niste carti noi. M-am gandit la seria Amurg(Twilight). Cum mi-ati recomanda cartile in engleza sau romana(stiu binisor engleza)dar astept recomandarile voastrebig grin.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| dellu a răspuns:

Eu ti-as recomanda limba engleza.
in primul rand, in opinia mea, in engleza trairile sunt exprimate mult mai concret, mai ales daca cititorul cunoaste limba.happy
pe langa asta, nici nu stii cat te ajuta sa iti perfectionezi limba engleza.
Lectura placuta.^^

3 răspunsuri:
| Cornelcmn8 a răspuns:

Daca vrei sa te perfectionezi in limba engleza, ia-ti carti in lb engleza, daca nu ia-ti in lb romana.

| Hirako a răspuns:

Niciodata nu strica sa exersezi o limba straina. Daca ai timp sa folosesti dictionarul in cazul in care intalnesti un cavant necunoscut in engleza ar fi cel mai bine.

| Dariuta a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa citesti si in engleza si in romana pentru ca nu ti-ar strica sa inveti putin sau mai mult limba engleza si sa te perfectionezi (sa iti imbogatesti) vocabularul niciodata sa nu spui niciodata big grin bafta!