| kjuid a întrebat:

Deci de aprox 2 luni mi se electrizeaza parul imediat, nu pot nici sa-l pieptan, nici sa pun mana in el sa-l prind. Si curentez persoanele din jur cand le ating. Ce pot sa fac in privinta asta? Deja devine destul de stresant. initial credeam ca o sa treaca, dar se pare ca nu. Si nici nu stiu de la ce a pornit macar.

3 răspunsuri:
| Antonia9292 a răspuns:

Buna. Probabil folosesti placa de par sau un pheon cu o putere foarte mare pe care il ti foarte aproape de par atunci cand il usuci. Eu folosesc Ser de Par de la Kallos (8 lei) si este foarte bun. Succes!

| kjuid explică (pentru Antonia9292):

Pai da folosesc, si m-ai descris destul de bine, doar ca asa fac din tot deauna. de ce tocmai acum sa patesc asa?

| Antonia9292 a răspuns (pentru kjuid):

Pentru ca parul devine fragil cu timpul, e ca o rana...cu cat o zgarmeni mai mult cu atat se vindeca mai greu. Asa si cu parul, daca ii aplici mereu aceleasi tratamente cu caldura, placa, etc. el se degradeaza in timp, devine uscat, se ingrasa repede, se strica. Ca si cu tenul...cu cat folosesti mai mult fond de ten, cu atat mai repede se strica tenul si incep sa apara cosuri, riduri etc.