| anonim_4396 a întrebat:

deci parintii mei au cumparat un bilet de avion ca sa merg la ei [In Italia] pe 16. Insa scoala se termina pe 22 [ ei nu au stiut asta straight face ] Se poate schimba data, mai exact cu o saptamana?

Mersi anticipat love struck

Fundita :*

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Suni la compania de la care a fost cumpărat biletul, le spui situația, iar ei îți anulează biletul și iți fac rezervare pentru altă dată.

| greatLOL a răspuns:

1.Poti sa mai chiulesti si tu o saptamana ca oricum nu se mai face nimic la scoala mai ales ultima saptamana.
2. Vorbeste cu diriginta si invoiestete.
3.Din moment ce multe bilete s-au anulat acum cativa ani din cauza cenusii, pretul este destul de costisitor. Eventual sa vorbeasca parintii tai cu cei de la aeroport si sa lamureasca problema.

| Cristina11r a răspuns (pentru greatLOL):

Chestia e ca as vrea sa iau parte la premiere smug

| greatLOL a răspuns (pentru Cristina11r):

Atunci singura solutie e sa-i schimbi data.Ce clasa esti?

| Cristina11r a răspuns (pentru greatLOL):

A 7a big grin

| greatLOL a răspuns (pentru Cristina11r):

Mda si de unde?laughing

| akaleesh20 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu diriginta intai, sa ii spui ca trebuie sa ajungi la parintii tai in Italia pe 16. Daca nu vrea, si nu vrea anunta-i pe ai tau de decizia profesoarei si spune-le sa iti schimbe data pentru ca merge daca este mai devreme. Mergi cat mai urgent la diriginta si vorbeste cu ea, pentru ca daca raspunsul este nagativ sa fie destul timp sa iti schimbe data la agentia de unde ati luat biletelehappy
fundia?

| tornados a răspuns:

DA in primul rand Merge sa schimbi si data biletului.Dar poti sa vorbesti si cu diriga/dirigu sa te invoiasca daca nu mai vrei sa schimbi data biletului... Funda?