| DolceChrs a întrebat:

Deci, vreau sa trimit cuiva niste bani, dar printr-un cont bancar. Iti trebuie doar buletinul (am 15 ani) sau trebuie sa am si eu un cont bancar?

10 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Esti minor/a nu cred ca o sa poti

| ÐÿÅ a răspuns:

Buna! happy
Trebuie sa ai 18 ani, dar te poti duce cu o ruda care a implinit 18 ani!

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, este normal pentru a trimite trebuie să ai vârsta de 18 ani, du-te însoţit de un părinte, totul se va rezolva altă modalitate n-ai singură n-ai cum să-ţi faci treaba, succes.
O seară bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumva vrei sa platesti un host pentru cs sau alt joc? big grin
ii trimiti banii in cont (sub forma alimentare cont) si iti trebuie doar buletinul
asa stiu ca se procedeaza

| Alexandru98 a răspuns:

Trebuie să ai 18 ani

| FastAndFurious a răspuns:

Daca ii stii contul, mergi cu buletinul tau la banca lui( BCR BRD etc) si depui banii in cont cu ordin de plata completat de ei acolo.
N-ai nevoie de cont, nu faci virament.

| iopoiop1 a răspuns:

Nu trebuie s aai neaparat 18 ani, varul meu a bagat in metin private 50 lei si avea 16 ani

| MyNameIsEarl a răspuns:

Minciuni si doar minciuni. Deci: mergi frumusel la banca cu o foaie pe care sunt trecute datele contului pe care vrei sa depui banii si cu buletinul tau. Nu trebuie sa ai nici 18 nici 60 de ani pentru a face asta... Doar trebuie sa ai buletin(14 ani) si nu trebuie sa fi insotit de nimeni... Doar semnezi si atat. happy

| Sfetcu_Andreea_1975 a răspuns:

Daaa! normal

| Cucu_Oana_1978 a răspuns:

Te duci la banca cu pricina (sa ai buletinul tau + nr. cont bancar in care vrei sa faci depunere) si cam asta e tot. Ex.: daca este cont la BRD, cauti un BRD si depui in nr. de cont respectivii bani (o sa te intrebe si al cui este contul in care faci depunerea, deci trebuie sa stii si un nume)