| maryse_9270 a întrebat:

i-mi spune si mie cineva cum se foloseste un cablu de date?
Am un telefon si l-a cumparare mi-a dat si un cablu de date..., dar nu stiu cum sa-l folosesc. Si as vrea si eu sa scot niste poze din telefon si sa le pun in calculator, dar nu stiu cum...

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

1.Varianta simpla:
Introduci USB-ul in calculator si in telefon ar trebui sa iti apara cateva optiuni: Stocare in masa, pc suite, actualizare contacte etc. alegi stocare in masa (mass storage) si ar trebui sa iti vada telefonul ca un stick si sa poti accesa telefonul din my computer.

2.Varianta software.
Instalezi softul primit pe cd sau cauti pe net un program pentru telefonul tau,pornire program, introducere usb in telefon si alegere pc suite si astepti ca programul sa iti caute telefonul, dupa cautare poti accesa continutul telefonului din acest program.

Succes

| ovidius a răspuns:

1. Inchizi telefonul
2. Mufezi intai telefonul, apoi introduci cealalta parte (presupun ca e usb) in slotul USB din calculator (trebuie sa fie pornit calculatorul)
3. Pornesti si telefonul.

De aici incolo te descurci (Windows-ul trebuie sa ti-l "vada" ca pe un USB stick extern)

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Nuj nici eu...am si eu cablu de date si am incercat de mii de ori sa transfer fisiere si n-am putut.

| Alexutzaaaaaaaa a răspuns:

Pai e foarte usor tu trebuie sa bagi capatul de la cablu in unitate la usb si dupa in telefon dupa aceea iti va aparea pe pc si trebuie sa dai copi si paste pe pozele acelea sper ca te-am ajutat :d

| mateielisey a răspuns:

Daca pozele sunt pe card cand introduci telefonul, pe el alegi ultima optiune (data storage sau asa ceva ) daca sunt pe tel presupun ca a doua

| perfectlygood a răspuns:

Simplu.Un capat al cablului il inserezi in pc, altul in telefon, day copy si paste.