| user924849874 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat o piscina Intex (396x84)si am montat-o.am adus foarte,foarte multa apa, dar capacitatea piscinei este de 7290 de litri.am pus apa de pe furtun, apa din bidoane de 10 l,apa incalzita la aragaz,insa,cantitatea apei calde era mai mica decat cea a apei reci,deci,normal, apa s-a racit.Astazi,am lasat furtunul sa curga mult timp, am pus iarasi apa la incalzit in bidoane si pe aragaz.Am cumparat si o protectie,de culoare inchisa ca sa se incalzeasca apa mai repede de la soare,dar tot putina si rece ramane.Ce sa fac? Aveti vreo idee,stiti vreun site? sau trebuie sa o las sa se incalzeasca, sa am rabdare? Peste cateva zile este aniversarea mea si vreau sa dau o mica petrecere in familie si cu prietenii si nu stiu cum sa fac pentru ca nivelul apei sa fie mai ridicat si apa sa fie mai calda. Funda! Mersi...

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

In cateva zile va fi numai buna de facut baie fara sa-i faci nimic.

| ElSueno a răspuns:

Trebuie s-o lasi sa se incalzeasca la soare, daca incalzesti 10l de apa la 7t nu faci nimic. De asemenea, cred ca ar fi bine sa pui si clor, https://www.gardenpedia.ro/......ratare-apa