| Happyjump a întrebat:

Imi plac foarte mult chestiile horror,nu de foarte mult timp am auzit de creepypasta, am cautat pe google legendele personajelor gen slenderman,the rake si legendele sunt in engleză si înțeleg doar jumătate,cand încerc sa dau pe traducerea acestei pagini,e tradus aiurea si abia înțeleg. As vrea sa stiu legendele lui
- the rake
- slenderman si Jeff the killer( chiar daca le stiu poate a voastră e puțin diferită )
- Smile Dog
- BEN
- Jane
- Sally
- Bob
- lost silver
- Hoodie
- eyeless jack
- masky
Si daca mai știți si altele nu neaparat creepypasta, dar sa nu fie una din acelea pe le știe toata lume cum ar fi bloody Mary sau cadavrul din pat, statuia clovnului. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| VictorMihail1990 a răspuns:

O sa iti spun ce stiu despre masky, slenderman, hoodie, smile dog. Deci sa incepem : Masky si Hoodie : nu stiu daca urmaresti seria Marble Hornets, acolo vei gasi informatii despre slenderman si despre masky si hoodie... Okay deci, pe creepypasta spune ca masky si hoodie sunt proxy-urile lui Slenderman, este total gresit, deoarece acestia fug de slenderman si in general saboteaza victimele lui slenderman, sau chiar pe el...Smile Dog, este un caine demon, care este reprezentat intr-o poza gen fan art care este un caina care zambeste..aceasta poza il reprezinta pe satan ( daca dai poza la negativ si te uiti foarte atent ), se spune ca toti cei care observa aceea poza cu satan vor avea cosmaruri teribile si vor muri, Slenderman (este aproape imposibil sa nu il stii ), este o creatura mitologica, care nu are nicio trasatura a feței, este nefiresc de inalt si este imbracat la costum big grin, se spune ca atunci cand il vezi induce in tine acel "slenderman sickness" care te amețeste, incepi sa tusesti, si dupa uiti ca l-ai vazut ..pana mori sad aia cu jeff the killer o stii si tu si mie prea lene sa o mai zic (scuze de greselile de scriere)

1 răspuns:
| Angely237 a răspuns:

Slenderman,Hoodie,MAsky sunt din marble hornets SLender din Always watching cam cringe filmul pe la final dar ti le recomand