| XxAndreutzaXx a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie un roman frumos dar care sa nu fie plictisitor sau sa inceapa sa povesteasca fel si fel de prosti.

4 răspunsuri:
| DydyAlynutza a răspuns:

Daca vrei ceva de dragoste si mister (SF) iti recomand cu foarte mare drag Amurg. Si daca iti place ii poti citi si continuarile: luna noua, Eclipsa si Zori de Zi. Este scrisa de Stephenie Meyer.
Distractie placuta la citit!

| RedHair a răspuns:

Daca stii engeza iti recomand cu maare caldura The bronze horseman de Paulina Simons (e un roman de dragoste despre o iubire in timpul ww2, mai rar asa o carte!; in romana, din cate stiu, inca n-a aparut). Alta recomandare Agonie si extaz de Irwing Stone (am ajuns s-o citesc din intamplare, daca stiam despre ce e sigur nu m-as fi apucat s-o citesc, dar nu regret (nu e deloc plictisitoare, desi am citit doar 250 de pagini din ea, cam groasa, e adevarat)).
Bafta!

| DinuMarius26 a răspuns:

Regina Margot-Alexandru Dumas citeste-o cu placere!

| Genevive a răspuns:

Stephen King - The Shining