Întrebare recomandată | CristiMihai23 a întrebat:

Bună...îmi puteți spune niște joburi part-time? Am 12 ani, să-mi câștig ceva bani de buzunar

Răspuns Câştigător
| Pyromaniac a răspuns:

Deocamdata nu poti sa te angajezi. trebuie sa mai astepti pana ai buletin si atunci vei fi primit. Sau la 12 ani mergi la batrani si le sapi in gradina... big grin

| Turbo223 a răspuns (pentru Pyromaniac):

Buletinul se face la 14 ani dar nici atunci nu ai voie sa muncesti.De la 15 ani ai voie. Oricum la 12 ani nu poate munci.Nici la 14.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod legal nu poti fi primit sa lucrezi. Orice patron care te-ar primi risca niste amenzi uriase. Deci, n-ai ce face!

| Knu a răspuns:

Ocupa-te de scoala deocamdata, vei avea o viata intreaga in fata sa lucrezi.

| LavanderDreams a răspuns:

Eu fac curat prin casa in weekenduri(spal pe jos, sterg de praf etc) si de obicei fac vreo 25-30 de lei pe sapt big grin