| Diamondsz a întrebat:

In iulie voi pleca in Germania cu avionul pentru prima data.Intreb urmatoarele chestii.
1.Cum va fi la decolare/aterizare?
2.Pot sa imi iau o poseta in care sa tin banii, actele etc{in afara de bagaj}?
3.De unde iau bagajul dupa aterizare?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| madapufi21 a răspuns:

1. Peisajul e super, dar ti se pot astupa urechile - Nu te speria, e normal. Vor trece peste cateva minute dupa.
2. Sigur ca poti. E doar o regula de baza: fara obiecte ascutite sau chestii de genul asta (foarfece, crosete etc.).
3. E un fel de banda electrica, rotativa, pe care sunt toate bagajele. Cand il vezi pe al tau - i-al. Daca nu o gasesti - uite-te unde se duc ceilalti.
Funda?

5 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

1.Sa-ti pui centura la decolare, si la aterizare(te vor anunta ei cand).
S-ar putea sa-ti fie rau si vei avea o punga langa tine. In rest, e super. big grin
Da, dar fara lucruri periculoase in ea: cutite(nici de plastic), lingurite, surubelnite, bricege, minti ascutite sau fire de nailon/otel(deja exagerez).
3.Cand ajungi in cladirea aeroportului te duci la sectia de ridicare bagaje si ti-l astepti la o banda rulanta. Fii atent sa nu ti-l pierzi!

Cu placere.

| GutuvanMorgan a răspuns:

1.super
2. doar banii si actele. fara bricege, chestii de-a voastre ascutite in poseta
3.o sa fii indrumata fara probleme, nu doreste nimeni hautele tale roz happy

| Diamondsz explică (pentru GutuvanMorgan):

Am auzit ca nu am voie cu lichide, dar totusi as vrea sa iau o sticla cu apa sa nu mor de sete.E vreo problema?

| costi2193819831 a răspuns (pentru Diamondsz):

Ti se ofera acolo gratis

| BlackDarkAngel a răspuns:

Buna! Am zburat de multe ori cu avionul deci iti voi vorbi din propria exprienta:
1. Fiind prima oara cand calatoresti cu avionul, la decolare (si este posibil ca continue pe tot parcursul zborului) ti se vor infunda urechile...este nasol dar mesteca guma si va trece, la mine a mers big grin Tot la decolare vei avea o senzatie in stomacel [hihi] foarte naspa dar in alt fel placuta, mie imi place ce simt. La aterizare va fi mai rau vei avea senzatia ca te dai intr-o comedie care te duce pana la cer si apoi te coboara foarte rapid jos (cum e chestia aceea de la Terra Park laughing )

2. Da, normal. O gentuta... pe aceea o poti tine in avion cu tine. Sa nu pui in ea sticlute de parfum si obiecte ascutite. Daca ti se face sete poti cumpara din avion o sticla cu apa, orice, chiar si un sandwich.

3. Cand vei intra in aeroportul din Germania dupa ce le arati pasaportul bla-bla chestii din astea te vei intalni cu o,, minunata" banda electrica pe care stau bagajele. De acolo te descurci tu, ideea este sa iti recunosti valiza dar mai pot exista bagaje ca ale tale asa ca te sfatuiesc sa lipesti o eticheta pe valiza cu numele tau, pentru orice eventualitate. happy

Sa ai un zbor cat mai placut! happy