| NothingImportant200 a întrebat:

In vacanta asta s-ar putea sa merg la Sovata si as vrea sa aflu si eu niste pareri de la cei care au fost. S-ar putea sa vizitez si salina de la Praid. La salina se coboara cu liftul? Fundaaaa...

Răspuns Câştigător
| Adytzu99_3215 a răspuns:

Sall eu am fost la praid si trebuie sa-ti spun ca e un loc minunat dar din pacate nu se coboara cu liftule.Cobori cu un autobuz dela care sendoaie la mijloc 100m si de acolo cobori pe scari in jos inca vreo 400-500 m cand ajungi jos vei gasi multe jocuri si activitati distractive dar costisitoare.Cam atata stiu>Distractie placuta. Funda?

1 răspuns:
| draghy a răspuns:

Am fost dar nu-mi amintesc cred ca se coboara cu un fel de trenthinking sau poate cu liftu, dar vezi ca e destul de racoare la salina vreo n22-24 de grade cred, si e super fain mai ales ca la lacul ursu cum e lac sarat nu trebuie sa depui prea mult efort ca sa inoti pentru ca te ajuta sa plutesti intr-un fel, si mai e un strand ala are apa mai sarata decat lacul ursu si acolo e mai fain pentru ca pur si simplu plutesti trebuie si tu sa te misti un pic da e superwinking