| DezdemonaM a întrebat:

incurand dau teza la romana si nu am inteles niste lucruri poate usoare pe uni...Va rog sa imi explicati mai usor si mai complex despre predicatul verbal,predicatul nominal,numele predicativ,subiectul (cum poate fi exprimat.,ce este etc.) va rog este urgent! Funda mare,mare, mare!

3 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Este mult de scris, dar poti cauta pe wikipedia.Eu asa am facut cand nu am stiut cevahappySucces la teza.

| Alexandru_Draganica_1998 a răspuns:

Cum a zis si floresdemayo e mult de scris eu cand nu inteleg ceva caut pe google e mai bine decat sa intrebi

| sweetgirl97 a răspuns:

In ce clasa esti?