| YumiSukinanda a întrebat:

Bunacrying ...la scoala nimeni nu ma baga in seama! si cand plecam acasa vin 2 colegi si 3 fete adica eu larisa si andreea si alex si razvan, cele mai bune prietene si prieteni de la scoala. Niciodata nu ma baga in seamasad parca as fi umbra lor...crying si imi zic ei cica: hai ali! dc esti suparata? hai nu mai fi botoasa! hai in fata cu noi. Eu vin si toti vb doar ei! nimeni nu ma baga in seamacrying parca tot drumul merg singurasad ajutati-ma! ce trebuie sa faccrying URGENT! FUNDA +VOT

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Daddyy a răspuns:

Vorbeste cu ei Mai mult...bagate in seama. nu stiu injura-i fa ceva laughing sa te bage in seama. daca ai tupeu

| xDidi a răspuns:

Pai,din pacate, te inteleg. sad Si mie mi se intampla. Poate ca problema nu e la ei ci la tine. Dupa cate ai relatat,sfatul pe care ti l-as da e sa fi mai sociabila. Incearca sa deschizi un subiect pe care il stapanesti (sa poti discuta si tu,nu sa-i asculti doar pe ceilalti). Si incearca sa nu te superi. Adica poate ca daca te vad suparata si incruntata,nu vor sa te faca sa te simti mai rau. Poate cred ca prezenta lor te deranjeaza. Daca sunt prietenii tai cei mai buni ar trebui sa stie ca trebuie sa discute cu tine si sa te bage in seama. Incearca sa-ti faci mai multi prieteni cu care sa vorbesti. Eu am avut niste prietene "false" care nu vorbeau cu mine, decat cand aveau nevoie de ceva. Mi-am facut mai multe prietene bune si acum pot vorbi cu mai multe persoane la scoala. Ele ma baga in seama. Nu stiu, incearca sa porti o discutie cu prietenii tai legata de tema asta si poate vor intelege ca nu e bine sa vorbeasca numai ei. Sper ca te-am ajutat. happy

| amoramor a răspuns:

Fi mai sociabila. Nu mai sta suparata si botoasa cum zici tu ca stai, fi mai vesela, baga-te in seama cu ei, fi atenta la discutii si exprima-ti parerea. Razi la glumele lor, propune-le sa iesiti impreuna intr-o seara, chestii de genul acesta. Succes!

| CleverAdvisor a răspuns:

Probabil te-ar baga in seama.

Daca ai incerca sa vorbesti cu ei.

| κλάους a răspuns:

Se vede ca esti cam timida, iar pentru asta nu ai tupeu sa te bagi in vorba cu toti, chiar cu colegii tai. Ce sa spun... e bine sa fii asa, adica sa nu fii tupeista, dar daca esti de mult timp la acea scoala, mi se pare penibil sa nu ai inca tupeul sa te bagi in vorba cu colegii tai. Ideea este ca ei nu or sa vorbeasca niciodata cu data daca nu stiu ce iti place sa vorbesti, iar chestia asta nu au cum sa o afle din tacere. Stii ca se spune "incercarea moarte n-are", ei bine, asa e. Incepe prin a ii saluta, dupa aceea intreba ce au facut taota ziua, daca si-au facut temele, daca au invatat pentru test (dac aveti), ce or sa faca dupa scoala, vorbiti despre haine (voi fetele), baietilaughing), mergeti la baie impreuna (vad ca asta e o modahappy ) si asa incepi sa fii prietena cu ele...

Răspuns utilizator avertizat
| Zanulle_Te_1968 a răspuns:

Incearca sa comunici cu ei, fii mai sociabila, si pana la urma lasa-i, fa`ti prieteni si singura esti pe cont propriuu happy

| Anamarryi a răspuns:

Te inteleg perfect! Si eu aveam problema asta inainte! Poate ca problema e ca nu aveti prea multe in comun si poate ca nu sunt prieteni adevarati! Ar trebui sa gasesti subiecte de discutie care va intereseaza pe toti si daca nu se schimba nimic alatura-te altui grup! Poate ca problema e la tine! Incearca sa te schimbi putin! Nu mai sta tot timpul singura, baga-te inseama cu colegii tai! Daca tu te vei schimba putin, poate si atitudinea lor se va schimba! Sper ca raspunsul iti va fi de folos! FUNDA PLZ!

| spookydrums a răspuns:

Renunta la TPU/Facebook/Messenger, altfel in viata reala nu prea ai sanse sa iti faci prieteni. Si daca nu ai ceva interesant/original cu care sa captezi atentia (de preferat ceva pozitiv) de asemenea s-ar putea sa nu vorbeasca nimeni cu tine. Oamenii se plictisesc repede. Pustioaicele de genul tau de obicei ajung naspa mai tarziu (tigari, alcool, droguri etc.) ca sa atraga atentia (sper sa nu faci asta in viitor). Ah, si nu fi disperata dupa prieteni, toata lumea uraste asta. Daca ai sa cersesti mereu prietenia celorlalti, sa nu te miri de ce te vor ocoli.

| Pavelescu_Andreea_1993 a răspuns:

Pai ei daca nu te baga in seama ar trebui sa te bagi tu in seama fi mai bagacioasa si mie mi s-a intamplat si m-am bagat eu in seama crede-ma o sa functioneze sigur FUNDA? te rog

| ZeKaCSS a răspuns:

Ideea este ca lumea e rea si e si vina celorlalti, nu trebuie mereu noi sa ne bagam in seama cu ei ci sa vina si de la ei, nu stiu sa aprecieze unii oameni, si asa sugerim cu totii.