| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
M.am gandit daca tot este vara, de ce sa nu ma duc la mare? Dar am inteles ca la Mamaia si Costinesti sunt alge. Eu plec pe data de 28.07.2011. Va rog ma puteti ajuta si sa imi spuneti ce parere aveti voi? Unde ar trebui sa ma duc sa nu dau de alge? Si daca stiti ceva si de cazare. Funda+vot! Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi dilema ca si tine. Din cate am citit pe net, pot sa-ti zic ca plajele cele mai invadate de alge sunt sudul statiunii Mamaia, Constanta si Eforie Nord. Cred ca, Costinestiul ar fi cea mai buna alegere in momentul de fata. In plus de asta, am auzt ca acolo sunt preturi foarte bune, nu e scump deloc big grin. Sper ca ti-am fost de folos! Have fun la mare >big grin

3 răspunsuri:
| sasljllaf a răspuns:

Eforie Nord este o alegere destul de buna.Nu prea sunt alge din cate imi amintesc.Pai la cazare ce sa zic...Alege si tu un hotel sau o vila/casa mai accesibila bugetului tau.Eu am merg la hotel Terra.M-a costat 12 milioane cu 2 adulti si un copil(copilu avand cazarea gratis)+mic dejun.Depinde cu cate persoane vrei sa mergi.Succes si o vacanta cat mai reusita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi mult Dia, si tie la fel:*

| Strugaru_4062 a răspuns:

Peste tot sunt alge...