| Elenutzaaa333 a întrebat:

Buna! Ma intereseaza o lista a cladirilor abandonate/bantuite pe care le pot vizita din Bucuresti happy
Mersi mult happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la fiecarea primarie din fiecare sector al Bucurestiului, fa cerere la serviciul cadastru sa ti se dea asemenea liste.

| Violleta2022 a răspuns:

Atentie! Nu toate caldirile abandonate sunt de stat, multe sunt private si daca te prinde paznicul sau exista camere de luat vederi montate prin cldire, poti sa platesti amenda ca ai intrat pe propietate privata.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste bantuitul asta, sunt doar povesti pentru copii naivi si cei care inca ma cred in mostri, varcolaci si alte povesti stiintifico-fantastice.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as sugera sa vizitezi: manastirile si palatele din Moldova si din tara, ca sa-ti imbogatesti experienta si cunsotinele generale despre tarisoara asta, macar din ele ai ce invata, ca din cladiri paraginite, pline de sobolani, mucegai, rahati si gunoaie, chiar nu ai.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti sa citesti despre unele cladiri abandonate, aici https://reptilianul.ro Personal, nu cred ca exista cladiri bantuite dar se spune asta despre casa lui Mircea Eliade, de pe strada Mantuleasa nr. 33, foisorul de foc, scoala centrala...cam atat imi aduc aminte.

| Brizbriz a răspuns:

Palatul Cotroceni, e bantuit de Iohannishee hee