| cosminaelena99 a întrebat:

Buna!Ma puteti ajuta nu mai stiu ce sa citesc am citit toata seria Harry Potter si altele imi puteti da ceva de genu?Ceva asa captivant pentru o fata de 13 ani.Funda la cele mai bune!

10 răspunsuri:
| izabelageorgiana a răspuns:

In primul rand iti recomand seria "Amurg" (Twilight) iar apoi "Jurnalele vampirilor", "Fortele raului absolut", "A 16-a luna", "Cele 9 vieti ale lui Chloe King", "Mai las-o moale cu fantomele", "Cercul secret", "Vampirii sudului" etc. Nu prea seamana cu Harry Potter dar sunt super tari cartile si chiar te tin in suspans, mai ales ca au personaje supranaturale in ele.

| SmileyyXD a răspuns:

Jurnalul unui pusti / Insemnarile unei pustoaice!

| krlla a răspuns:

Twilight in cazul in care nu l.ai vazut big grin sau poti sa cauti pe net niste povesti de groaza :-s. Alea chiar te captiveaza :-ss laughing.

| Moov a răspuns:

Am citit si eu Harry Potter

| DedeDedycz a răspuns:

Cronicile wardstone sunt frumoase cartile. e le.am citit de vreo 2 ori. si am inceput sa le citesc cand aveam 12 ani. daca iti plac povestile cu fantome, vrajitoare. si ale fiinte intunecate te sfatuiesc sa le citesti

| DarkAngel98 a răspuns:

Piratica 1, Piratica 2.sunt super cartile:X

| madymadalina99 a răspuns:

Poti incerca : Twilight, Jurnalele vampirilor, Fata celei de-a 6 Luni, Cronicile din Narnia, Nepotul Magicianului, Cronicile Wandstone, si astea sunt cele mai interesantebig grin.

| IuliutzàThà a răspuns:

Citeste Alchimistul de Paulo Coelho. Este o carte super eu am citit-o cand aveam 13 ani. Este mai pentru adulti dar tio recomand. O sati placa sunt sigurawinking. Sau Twilight de Stephanie Mayerwinking.

| AlexB0sSu a răspuns:

Cronicile Din Narnia sunt 7 volume si sunt foarte faineee! Eu le-am citit pe toate! Funda?

| vladutzu97 a răspuns:

Urzeala Tronurilor. Cea mai buna. Si poti încerca Stăpânul Inelelor.